Donează gratuit 3.5% din impozitul pe venit completând Formularul 230

Click aici să completezi formularul online SAU Click aici să descarci formularul pentru print.

Completați formularul 230 dacă în anul 2023 ați fost angajat sau pensionar. Prin completarea formularului, solicitați statului român să redirecționeze către Asociatia Noel 3.5% din impozitul pe salariu pe care l-ați plătit deja anul trecut. Ultima zi în care se poate completa este 25 mai 2024.

Exemplu: Dacă ați avut salariu 2000lei, statul va vira 90 lei (adică 3,5% din impozitul pe salariu).

Cine poate completa Formularul 230: toți angajații care anul trecut au lucrat cel puțin o lună și toți pensionarii cu pensie min. 2.000lei. Este GRATUIT! Nu vi se retrag bani din salariu, nu achitați absolut nimic. Banii sunt dați de către stat.

Asociatia Noel ajută copii care au nevoie de tratamente costitisitoare. Cu ajutorul formularului 230 vom reuși să le achităm tratamentele!

Completează mai jos formularul editabil și se va genera formularul pe care îl vei primi pe mail:

Sterge semnatura

Descărcare formular: click pe poza de mai jos și salvează formularul precompletat, apoi trimite-l pe asociatianoel@gmail.com sau poți să îl depui chiar tu la ANAF.