Elian a reușit datorită oamenilor! S-au strâns cei 22.500euro de care Elian are nevoie pentru operațiile de corectare a malformației cu care s-a născut. Mulțumim oamenilor care au răspuns strigătului de ajutor. Cu puțin de la fiecare, s-au strâns toți bănuții necesari intervențiilor.
Iată mai jos povestea micuțului Elian spusă chiar de mama lui în grupul de Facebook „Impreuna Salvam Vieti” la începutul campaniei de strângere de fonduri:
Am început campania pentru Elian cu speranța că oamenii vor fi atinși de povestea micuțului nostru luptător. Elian avea nevoie repede de bani pentru a putea merge la Belgrad pentru prima intervenție. Ne bucurăm că îngerii Asociației Noel au oferit ajutorul de care Elian avea atât de mare nevoie.
Mai jos puteți citi mesajul mamei din momentul în care a aflat că au toți banii necesari pentru intervenții:
Acum Elian are toți banii necesari pentru a plăti pentru operațiile de corectare a malformației numită extrofie de vezică: 22.500 euro. Iar noi vă mulțumim vouă, tuturor celor care de fiecare dată ajutați copilașii grav bolnavi care au nevoie de sprijinul nostru. Fără voi nimic din toate acestea nu ar fi fost posibil.
Despre Asociația Noel
Asociația pentru micuțul Noel este un ONG din județul Bihor care sprijină copiii bolnavi în vederea accesului la tratament și intervenții medicale foarte costisitoare, pe care părinții nu își permit să le plătească. Asociația își propune să fie alături de toți copiii care au nevoie de ajutor, încă din primele clipe de viață.
În jurul asociației s-au strâns peste jumătate de milion de oameni cu ajutorul cărora am reușit până acum să salvăm sute de copilași. Obiectivul asociației este de a-i ajuta pe toți copilașii care ne cer ajutorul, pentru că toți copilașii merită să primească tratamentele de care au nevoie, indiferent de costurile acestora.
Dă click aici să citești mai multe despre Asociația Noel.
Dacă ai nevoie de ajutor pentru copilul tău, contactează-ne aici, spune-ne povestea ta iar noi te putem ajuta.